MGradowski Trip #35 Autostopem na wyspę Koh Rong WIDEORELACJA

Siemaneczko ludziska.

Zapraszam gorąco do kolejnego wpisu, w którym ponownie wrzucam link do wideorelacji mojej podróży.

Tym razem jest ona bardziej interesująca, bo tutaj już całą trasę od granicy Kambodży z Wietnamem na północy pokonałem autostopem, aż na południe kraju do miasta portowego – Sihanoukville (ok. 732km), skąd wziąłem prom na wyspę Koh Rong.

Cały ten odcinek trasy udokumentowałem na swoim Canonie, co teraz rzucam w wasze ręce.

Pamiętam samego siebie, pracującego w jednej z korporacji w Gdańsku. W wolnych chwilach sam oglądałem podobne wideorelacje ludzi, którzy robili to przede mną albo po prostu w trakcie, kiedy jedyne o czym myślalem ja, to kiedy nadejdzie 16:00, a ja będę mógł odciąć się od mojego biurka.

Przykra perspektywa, kiedy teraz sobie o tym pomyślę, ale z drugiej strony teraz już wiem, że gdyby nie to, to nigdy nie zrobiłbym tego, co zrobiłem.

Życie jest drogą, a pewne jej etapy po prostu trzeba przejść.

Trzeba zaznać biedy, uczucia rozstania, załamania, samotności, niepewności, strachu, stresu oraz odrzucenia, aby potem móc w pełni docenić bogactwo, uczucie powrotu, ulgi, przynależności, sukcesu, pewności, radości, miłości i sprawiedliwości.

„Nic nie dzieje się bez powodu”

Brzmi laicko?

Brzmiało. Przedtem.

Teraz natomiast w pełni te słowa akceptuję i rozumiem.

Znowu brzmi laicko, wiem, ale kiedy jednego dnia pokonujesz autostopem 1000km, a ludzie, którzy po drodze cię zabierają z ulicy kupują ci obiady, dają pieniądze, a na koniec mówią, że przypominasz ich zmarłego syna, bo „też był taki żądny przygód i otwarty na ludzi i świat”, to naprawdę zaczyna docierać do ciebie, że pewne rzeczy faktycznie muszą się wydarzyć, zanim cel zostanie osiągnięty.

To dzięki tym wszystkim sytuacjom jestem już teraz innym człowiekiem. Myślę mądrzejszym.

I powtórzę jeszcze raz – to dzięki tym wszystkim sytuacjom jestem teraz wdzięczny, że żyję, i że odnalazłem w sobie siłę.

 

Nic więcej dodawać tutaj nie muszę. Zapraszam na kolejny odcinek wideorelacji mojej podróży dookoła świata, która 13. września przekroczyła próg 10 miesięcy : )

_________________________

Jak zwykle możesz wesprzeć mojego tripa poprzez kliknięcie w link poniżej:

WESPRZYJ

PS. Każdy, kto klika WESPRZYJ i wspiera, dostaję z automatu pocztówkę z kraju, w którym aktualnie będę się znajdował : )

A jeśli masz ochotę, wejdź na mój profil Instagram, Facebook lub kanał YouTube.

PS2. Na YouTube warto wchodzić, gdyż wrzucam tam surowe materiały GoPro.

A jeśli uważasz, że to, co tobię ma głębszy sens, ZOSTAŃ MOIM PATRONEM!

 

► LINK DO WIDEOBLOGA!

Pozdrawiam, grubaski!

Dodaj komentarz